‌کاهش چشمگیر سرانه سالانه‌ی هر ایرانی در آب

‌"کاهش چشمگیر سرانه سالانه‌ی هر ایرانی در آب"

وزیر نیرو گفت: 40 سال قبل هر ایرانی بیش از 7 هزار و پانصد متر مکعب در سال آب تجدیدشونده در اختیار داشت اما امروز این میزان بهکمتر از یک هزار و چهارصد مترمکعب رسیده است.


"winkجلوتر از دیگران حرکت کنیدwink

 

-به نقل از ایسنا، حمید چیت‌چیان در مراسم اختتامیه دومین جشنواره گزارش یک نگرانی با موضوع بحران آب با اشاره به وجود بارش های نسبتاً مناسب جوی در سال آبی 95-94 اظهار کرد: بحران آب کماکان در ایران ادامه دارد که باید برای این مسئله تدابیر مهمی اتخاذ شود.

-وی با بیان اینکه آب مسئله‌ی حیات انسان است خاطرنشان کرد: اکنون باید تمام وزارتخانه‌ها و مردم به مسئله آب با نگاه جدی‌تری توجه کنند چرا که موضوع آب، موضوعی است که سرنوشت همه انسان‌ها را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

-چیت‌چیان با بیان اینکه در حال حاضر سرانه مصرف هر ایرانی از آب تجدیدشونده کاهش چشمگیری داشته است اظهار کرد: دلایل این امر کاهش بارندگی و افزایش دمای هوا، افزایش تبخیر و افزایش جمعیت است.

-وی افزود: مطابق گزارش های سازمان ملل همه‌ی مناطقی که سالانه کمتر از یک هزار و پانصد متر مکعب آب تجدیدشونده داشته باشند وارد مرحله بحران شده‌اند و این در حالی است که ایران هم‌اینک در وضعیت بحران آبی قرار دارد.

-وزیر نیرو با بیان اینکه علیرغم وجود بارندگی‌ها شرایط بحران آب تغییر نکرده است گفت: ایرانیان عادت‌های اسراف‌گونه‌ای به ویژه در بخش آب دارند و باید گفت که در حاضر وقت آن رسیده که حتی مسئولین و شهروندان مسئولیت حفظ این مایع حیات را به گردن بگیرند.

-وی با اشاره به توجه ویژه هنرمندان به مسئله آب و این بحران عظیم کشور عنوان کرد: قطعاً حضور هنرمندان در خلق آثار هنری با موضوع بحران آب می‌تواند تأثیرات بسیار خوبی در کنترل این وضعیت داشته باشد.

 

آرشیو اخبار شرکت

استاندارد ISO 45001

استاندارد ISO 45001

05 خرداد 1395

استانداردISO 45001 -استاندارد ISO 45001 استاندارد جدید مدیریت ایمنی و بهداشت بوده که در حال حاضر مراحل تدوین آن در سازمان ISO دنبال می شود . در ادامه صحبت های آقای دیوید اسمیت رئیس کمیته تدوین این استاندارد از سایت www.iso.org با اندکی تغییر به فارسی برگردان شده که خدمت دوستان و همکاران عزیز ارائه می گردد. تفاوت استاندارد ISO 45001 و OHSAS18001 -این تفاوت ها بیشتر در نگاه و تمرکز استاندارد ISO 45001 بر روی ماهیت عملکردی سازمان بوده...

‌کاهش چشمگیر سرانه سالانه‌ی هر ایرانی در آب

‌کاهش چشمگیر سرانه سالانه‌ی هر ایرانی در آب

05 تیر 1395

‌"کاهش چشمگیر سرانه سالانه‌ی هر ایرانی در آب" وزیر نیرو گفت: 40 سال قبل هر ایرانی بیش از 7 هزار و پانصد متر مکعب در سال آب تجدیدشونده در اختیار داشت اما امروز این میزان بهکمتر از یک هزار و چهارصد مترمکعب رسیده است. "جلوتر از دیگران حرکت کنید" -به نقل از ایسنا، حمید چیت‌چیان در مراسم اختتامیه دومین جشنواره گزارش یک نگرانی با موضوع بحران آب با اشاره به وجود بارش های نسبتاً مناسب جوی در سال آبی 95-94...

سومین نمایشگاه بین المللی مواد،تجهیزات و صنایع شیمیایی و آزمایشگاهی CLI Expo 2019

سومین نمایشگاه بین المللی مواد،تجهیزات و صنایع شیمیایی و آزمایشگاهی CLI Expo 2019

29 دی 1398

CLI Expo 2019 سومین نمایشگاه بین المللی مواد،تجهیزات و صنایع شیمیایی و آزمایشگاهی نمایشگاه بین المللی CLI Expo 2019 مواد،تجهیزات و صنایع شیمیایی و آزمایشگاهی سومین دوره برگزاری خود را تجربه خواهد کرد. نمایشگاه CLI Expo 2019 یک رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات مواد و صنایع شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی کشور است که هر ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب واقع...